Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna polega na zapobieganiu chorobom zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Głównym celem profilaktyki jest niedopuszczenie do rozwoju próchnicy i chorób przyzębia poprzez walkę z osadem, płytką nazębną, które są podstawową przyczyną wielu dolegliwości.

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna i absolutnie konieczna w celu zachowania zdrowia jamy ustnej.

Leczenie zachowawcze dorosłych i dzieci

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków próchnicowych.

Próchnica zębów jest bakteryjną, zakaźną chorobą, która objawia się demineralizacją twardych tkanek zęba na skutek działania kwasów wytworzonych w procesie fermentacji cukrów przez bakterie bytujące w płytce nazębnej.

Leczenie endodontyczne

Endodoncja to również dział stomatologii zachowawczej, który zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. W tym wypadku podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe.

Protetyka

Po utracie zębów naturalnych lub ich poważnym uszkodzeniu, dział stomatologii zwany
Protetyką stomatologiczną
 zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych.
Elementami odtworzenia są uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe, takie, których nie da się usunąć z ust (korony, mosty) lub ruchome (protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe, acetalowe). Istnieją też protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych.

Chirurgia stomatologiczna

Wszelkie zabiegi operacyjne, które wykonuje się w obrębie jamy ustnej. Ten dział stomatologii zajmuje się ekstracją zębów, zabiegami związanymi z odbudową kości szczęki, regeneracją tkanek miękkich, leczeniem chorób błon śluzowych jamy ustnej, dziąseł i przyzębia.

Implanty

Protetyka na implantach

Ortodoncja, aparaty stałe i ruchome

RTG

Pantomogram

Tomografia komputerowa

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd